Banner 21hy1Hayati Yazıcı Kaptan OlduBanner 25Banner 19

Mesajlar önceki sayfa

24.10.2012 Kurban Bayramı Mesajı - 2012

Bayramlar, karşılıklı sevgi ve saygı bağlarımızı kuvvetlendiren; dayanışmanın ve paylaşmanın mutluluğunu yaşadığımız; birlik, beraberlik ve kardeşlik ortak bilincinde buluştuğumuz; toplumsal yakınlaşmanın en üst düzeye yükseldiği müstesna günlerdir.

Milletçe, muhabbetle kucaklaştığımız bir bayrama daha kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bayramlar hayatın içinde nefes alınan, neş’e bulunan, hayatın telaşına ve karmaşasına fasıla verilen zamanlardır. Durup düşünmek, bir yılın muhasebesini yapmak, yoksullarımızı, yaşlılarımızı, öksüz-yetimlerimizi hatırlamak için hayatın duraklarıdır.

Bayram paylaşmaktır. Gönülden gönüle giden yollarda yolculuk yapmaktır, gönüllerdeki muhabbeti paylaşmaktır.

Bayram; ziyaret etmektir, gönül almaktır, hediyeleşmektir.

Bayram; küçüklerimizi sevmek büyüklerimizin gönlünde yer tutmaktır.

Bayram; toplum olarak kendimizin tekrar farkına vardığımız bir dönemdir.

Tüm kalbimle inanıyorum ki, millet olma şuurunu derinden hissettiğimiz bu özel günlerde; kimsenin kapısını çalamayanlara, yolları gözleyen yaşlılara ve kimsesizlere, başının okşanmasına hasret öksüz ve yetimlere bayram sofralarında yer açılacaktır.

Bayramların neşesinin, dayanışma ruhunun tüm zamanlara aksetmesi temennisiyle; mübarek Kurban Bayramı’nın, bizleri birbirimize her zamankinden daha çok yakınlaştırmasını, kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmesini diliyor; milletimizin ve tüm İslam âleminin Kurban Bayramı’nı tebrik ediyorum.