banner h1Kooperatifçilik Eylem Planıb8hy1Banner 19

Mesajlar önceki sayfa

07.08.2013 Hayati Yazıcı’nın Ramazan Bayramı Mesajı

GÜMRÜK VE TİCARET BAKANI SAYIN HAYATİ YAZICI’NIN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

 

Ramazan ayı yardımlaşmanın, ‘bir’ olmanın, birlik olmanın, kardeş olmanın en güzel örneklerinin yaşandığı zaman dilimidir.

Ramazan, her alanda ölçülü olma hali, ölçülü yaşama zamanıdır.

Ramazan, zahmetin rahmete dönüştüğü aydır.

Ramazan, paylaşmaktır.

Ramazan, tevazu ayıdır, hürmet ayıdır.

Ramazan, rahmet ve berekettir.

Ramazan’ın iktisadi hayatı canlandırıcı bir etkisi vardır. Ramazan’ın en önemli etkisi; gelir paylaşımının zenginlerden fakirlere doğru önemli ölçüde aktarılmasıdır.

Ramazan’ın güzelliği bu coğrafyada yüzlerce yıldır coşkuyla, sevgiyle, muhabbetle, birlik ve beraberlik içinde yaşanmıştır. Ramazan ayının getirdiği bu güzellikleri Ramazan Bayramıyla tamamlıyoruz. Millet olarak Ramazan ayını da Ramazan Bayramını da kendimiz için değil; yoksulu, fakiri, ihtiyaç sahibini, yaşlıları, çocukları, güçsüzleri sevindirmek; onların derdine derman olmak arzu ve çabasıyla geçiririz.

Ne üzücüdür ki bu yıl Ramazan, içinde bulunduğumuz coğrafyada kan ve gözyaşının aktığı günler oldu. Myanmar’da, Doğu Türkistan’da, Filistin’de, Gazze’de, Mısır’da, Suriye’de, dünyanın farklı coğrafyalarında Müslüman kardeşlerimizin yaşadığı acıları sıkıntıları paylaşıyoruz. Onlar için dua ediyoruz.

Ramazan Bayramı’nın, içinde bulunduğumuz coğrafyaya ve tüm dünyaya öncelikle barış, huzur ve istikrar getirmesini temenni ediyorum.

Aziz milletimizin Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyor, sağlık, sıhhat, afiyet ve huzur içinde bir bayram geçirmeyi, Ramazan ayının güzelliğinin ve bereketinin tüm aylara ve coğrafyalara yayılmasını diliyorum.

 

 

 

Hayati Yazıcı

Gümrük ve Ticaret Bakanı