banner h1Banner 20b4b5Banner 3

Konuşmalar önceki sayfa

05.11.2011 GÜMRÜK VE TİCARET BAKANI SAYIN HAYATİ YAZICI’NIN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Kıymetli Çalışma Arkadaşım,

Bayramlarımız; dayanışmanın ve paylaşmanın mutluluğunu yaşadığımız, birlik, beraberlik ve kardeşlik ortak bilincinde buluştuğumuz ve insana dair tüm güzellikleri yeniden keşfettiğimiz çok özel manevi günlerimizdir.

Bizim kültürümüzde Bayramlarımız, köklerimizde yatan ve bizi biz yapan değerlerimizi simgeleyen; dini ve milli duygularımızı harekete geçiren, maddi ve manevi varlıklarımızın paylaştıkça çoğaldığını gösteren, yaşamımızı zenginleştirip güzelleştiren manevi iklimlerdir.

Zamanı ve mekânı dayanışma ve kardeşlik çizgisinde birleştiren bayramlarımız vesilesiyle hepimiz gündelik hayatın telaşından sıyrılıp ortak değerlerimizde emsalsiz bir dayanışma içinde kenetleniriz.

Millet olma bilincini derinden hissettiğimiz bu Kurban Bayramı’nda da; Van’da depremden zarar gören kardeşlerimize, ülkemizde ve dünyadaki tüm ihtiyaç sahiplerine, aziz milletimiz büyük bir kadirşinaslıkla ve yekvücut olarak yardım elini uzatmaktadır.

Bu Bayram birlik ve beraberliğimizle her türlü güçlüğün üstesinden geldiğimizi görmemiz ve tüm dünyaya göstermemiz açısından iyi bir vesile olmuştur.

Aziz milletimizin ve tüm İslam âleminin Kurban Bayramı’nı tebrik ediyor, bayramın ülkemize ve dünyaya huzur, barış ve mutluluk getirmesini temenni ediyor, size ve ailenize en kalbi selam ve sevgilerimi sunuyorum.

Hayati Yazıcı
Gümrük ve Ticaret Bakanı