Banner 18hy_rteKooperatifçilik Eylem PlanıBanner 25Banner 21

Haberler önceki sayfa

04.10.2017 YAZICI ve BAK HEYELAN BÖLGESİNDE

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı Rize'de meydana gelen heyalanın ardından bir dizi incelemede bulunmak üzere memleketi Rize'ye gitti.

 

Heyelanın meydana geldiği Kaptanpaşa Köyü'nde Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ile birlikte incelemelerde bulunan Yazıcı, Rize’de afetlerin zaman zaman olduğunu ve bunun hiçbirisine benzemediğini kaydederek, yaklaşık 60-70 yıldır burada yaşayanların böyle bir şey görmediklerini ifade ettiğini belirtti.

 

Sel sonrası derelerin kavşak ve beton bariyerleri işlevsiz hale getirdiğine değinen Yazıcı, "Değerlendirmeleri yapıyoruz. Üzüntümüz bir tane can kaybımız var, başka yok bundan dolayı tesellimiz var. Toparlanırız, yaralarımızı sararız." dedi.

 

Yazıcı, herkesin buradan gerekli dersleri aldığını ifade ederek, "Burada yaşayanlar, bundan ders çıkarıyor. Devlet, hükümet bunlardan ders alır. Daha önceki yaptıklarını yapmaz, gerekenleri düşünür yapar. Güçlüyüz, birbirimize kenetlenmişiz. İnşallah afetten doğan zararları da imkanlar ölçüsünde gidereceğiz." diye konuştu.